ANA SAYFA
WIN2000 INDEX
BANA YAZIN

   Veri Yedekleme

Bilgisayarlarınızdaki bilgiler silinirse ne olur?

Gerçek şu ki, diskler üzerinde kayıtlı olan bilgileriniz; kullanıcı hataları, verinin saklandığı ortamda oluşabilecek fiziksel arızalar, virüsler, elektrik sorunları gibi nedenlerle risk altındadır.

Veri Yedeklemede İhtiyaçlarınız ve Çözümlerimiz
Verilerin büyüklüğü, kritikliği ve birçok ortamda sunucuların 24 saat kullanılıyor olması yeni yedekleme çözümleri gerektiriyor. Çoğu şirkette yedekleme için özel bir zaman dilimi ayırmak problem oluyor. Ya da oluşacak bir donanım arızasında sistemin birkaç dakika içinde yedeklemeden geri dönülerek ayağa kaldırılması kritik önem taşıyor.

Gelişmiş yedekleme ihtiyaçlarınızı Gerçek Zamanlı Yedekleme (Real-Time Continuous Backup) ve Felaketten Akıllı Kurtarım (Intelligent Disaster Recovery) teknolojilerini kullanan özel çözümlerle karşılıyoruz.

Gerçek Zamanlı Yedekleme Çözümleri
Gerçek zamanlı yedekleme çözümleri klasik yöntemlerle karşılanamayan bir çok yedekleme ihtiyacına cevap veriyor:

  • Verileriniz anlık olarak ve sürekli yedeklendiği için bir sorun olduğunda, bir gün önceki haline değil, en güncel haline ulaşabiliyorsunuz.
  • Verilerinizin farklı versiyonlarına ulaşabiliyorsunuz. (Örneğin bir Excel dosyanızın 1 saat, ya da 5 saat önceki haline.)
  • Verilerin sadece değişen kısımları yedeklendiği için ağ üzerinde önemli bir yük oluşmuyor.

Felaketten Akıllı Kurtarım

Yedeklemede en önemli sorunlardan biri de bozulan bir sunucuyu ayağa kaldırmaktır. Sunucuya işletim sisteminin kurulması, disk bölümlemelerinin yapılması, aygıt sürücülerin yüklenmesi, yedekleme yazılımının yüklenip, verilerin geri alınmasıdır. Bu süreç en iyi olasılıkla bir iş gününün kaybedilmesidir.

Felaketten Akıllı Kurtarım çözümleri ise neredeyse tek işlemle sisteminizi ayağa kaldırıyor. Oluşturduğu açılış disketiyle sunucunun açılıp, işletim sistemi ve verileriniz de dahil olmak üzere herşeye bir seferde geri dönmenizi sağlıyor.

Make your own free website on Tripod.com