Make your own free website on Tripod.com
tag. In this DHTML script, there are five links that constantly remain in the upper left hand corner. You can change these links to meet your own. The Style Sheet has been adjusted to "push" your webpage 120 pixels to the right so that the links do not touch any of your text/images. You can adjust this by changing the pixel amount in the BODY section of the below Style Sheet. -->

ANA SAYFA
WIN2000 INDEX
BANA YAZIN

Windows 2000 Sunucuya Bağlanma

 

Windows 2000 Sunucuya Bağlanma

 

 

Saymanlıklarda veya merkezde say2000i yazılımının kullanımı amacıyla kurulan ince istemci (thin client) ve Windows 2000 sunucu sistemlerde çalışmaya başlarken izlenmesi gereken yöntem aşağıda açıklanmıştır.

İnce istemci (TC) üzerinden en yakın Windows 2000 sunucuya bağlanma :

Kullanıcıların öncelikle, çalışacakları ince istemci (TC) üzerinden bulundukları yerdeki bir Windows 2000 sunucuya bağlanması (oturum açması) gereklidir. Bunun için, TC açıldığında ekrana gelen bağlantı penceresinden bağlantı kurulacak sunucu seçilir (normal olarak tanımlanan sunucu seçili olarak gelir) ve Connect butonuna basılır. Daha sonra aşağıdaki “Windows’ta Oturum Aç” penceresi ekrana gelir.

Kullanıcı kendi kullanıcı adı ve şifresini yazarak Windows 2000 oturumunu açar. Oturum açma alanı digerleri ile ayni olmalidir

Windows 2000 sistemine bağlantı yapılırken standart olarak kullanıcı adı alanına ismin ilk harfi ile soyadının tamamı birlikte boşluk bırakılmadan küçük harflerle yazılır. Türkçe karakterler kullanılmaz. İlk açılışta Windows 2000 sistemine bağlantı şifresi yoktur, bu alan boş geçilir. Daha sonra her kullanıcı kendi şifresini değiştirebilir. Kullanıcı adlarının aynı olması durumunda kullanıcı adının sonuna rakam eklenerek iki kullanıcı arasında fark yaratılır.

Kullanıcı adları açısından yandaki örnekler incelenebilir :             İsim                     Kullanıcı Adı      

                                                                                      Ahmet Çelik                     acelik

                                                                                      Ayşe Selin Özdemir          asozdemir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önemli Not : Windows 2000 sisteminde çalışmak için gerekli kullanıcı adları ve şifresi, say2000i için üzerinde GİZLİ güvenlik derecesi olan zarflarla verilen say2000i kullanıcı kodu ve şifresinden FARKLIDIR. say2000i kullanıcı kodu ve şifresini yukarıdaki pencerede KULLANMAYINIZ.