ANA SAYFA
WIN2000 INDEX
BANA YAZIN

Make your own free website on Tripod.com
Windows 2000'nin şirketinize neler kazandıracağını biliyor musunuz?

Microsoft NT'nin yerini alan Windows 2000, hem sunucu (server), hem de istemci (client) platformunda firmalara çok önemli avantajlar sağlıyor.

Yüksek Güvenlik: Windows 2000 Server ile kullanıcıların sadece yetkili oldukları ağ kaynaklarına erişebilmeleri güvence altına alınıyor. İçerdiği güçlü araçlarla şirket içindeki masaüstü kullanıcıları, uzaktan telefonla bağlantı kuran kullanıcıları ve şirket dışındaki elektronik ticaret müşterilerini kapsayan çok ayrıntılı bir güvenlik yönetimini olanaklı kılıyor.

Daha Kolay Yönetim: Kullanıcılar, uygulamalar ve aygıtlar için merkezi ve tutarlı bir yönetim sağlıyor.

Active Directory: Windows 2000 ağ yapısının gerekli ve ayrılmaz bir parçası olan Active Directory geniş ağ ortamları için gelişmiş rehberlik hizmetleri sunuyor. Active Directory ağ kaynaklarının ve kullanıcı bilgilerinin etkili bir şekilde paylaşımını ve yönetimini sağlıyor.
LAN ve WAN yapılarının büyümesi ve karmaşıklaşması, ağların internet'e bağlanması, uygulamaların büyümesi ve şirket intranetleri aracılığıyla başka sistemlere entegre olması rehberlik hizmetlerine çok kritik işlevler yüklüyor.

Active Directory'de öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta tasarımın kurumunuza ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak yapılmasıdır. Active Directory'nin en önemli özelliklerinden biri olan ölçeklenebilirlikten yararlanmak iyi bir tasarım bilgisi ile mümkün. Mevcut NT 4.0 domain yapılarının active directory'e aktarılması da bir diğer önemli uzmanlık alanı.

TEPUM büyüyen ihtiyaçlarınızın karşılanmasına yönelik, ölçeklenebilir ve aktarılabilir bir active directory yapısı oluşturmak için başvurabileceğiniz en önemli uzmanlık adresi.