Run-Time Error
 

"Veri Transferi" düğmesine bastığımda "Run-time error 5: Invalid procedure call or argument" hatası alıyorum. Ne yapmalıyım ?
Bu hata mesajı kullanıcı adınızda yanlış bir harf veya şifrenizde Türkçe karakter kullanıldığını gösterir. Örneğin kullanıcı adınızda "I" yerine "ı" değil, "i" kullanmanız gerekmektedir. Benzer şekilde de program şifrenizde "ç", "ı", "ş", "ğ", "ö", "ü" harflerinin kullanılmasına izin vermez. Şifre ve kullanıcı adınızı bu noktalara dikkat ederek tekrar yazıp "Onayla" düğmesine basınız.

"Veri Transferi" düğmesine bastığımda "Run-time error 6: Overflow" hatası alıyorum. Ne yapmalıyım ?
Bu hata AYADownLoader programını yüklemiş olduğunuz "Program files" (Program dosyaları) klasörü altındaki "ayadl/data" klasöründeki ".zip" ve ".dat" uzantılı dosyalarda bozukluk olabileceğini gösterir. Bu dosyaları sildikten sonra transfer işlemini tekrar ediniz.

AYADownLoader programında "Fiyat tarihçesi" bölümünde 6 ay ya da daha fazla tarih aralığı girdiğimde ve "Tüm hisseleri göster" dediğimde "Run-time error 7: Not enough memory" hata mesajı alıyorum. Altı aydan daha az tarih aralığı girdiğimde bu hata olmuyor. Hata bende mi programın yapısı mı böyle?
AYADownLoader'ın "Fiyat tarihçesi" bölümünde karşılaştığınız sorun, bilgisayarınızın konfigürasyonundan kaynaklanıyor olabilir. Tüm hisseleri aynı anda indirmek yerine gruplara ayırıp indirmeyi denerseniz bu hata mesajını almazsınız.

"Seanslık TRL" datalarını açarken hata oluşuyor. Oluşan hata; "Run-time error 9: Subscript out of range". Ne yapmalıyım?
Bilgisayarınızın "Bölgesel Ayarlar"ında (Regional Settings) bulunan "Numara" (Number) ve "Para Birimi" (Currency) bölümlerindeki "Ondalık" (Decimal) ve "Sayı Gruplama" (Digit Grouping) ayıraçlarının farklı olması gerekir (Örneğin ondalık ayıracı ',' ise diğerinin '.' olması gibi). Ayrıca "Numara" ve "Para Birimi" bölümlerinde bulunan ondalık ve gruplama ayıraçlarının aynı olması gerekir (Numara bölümündeki ondalık ayıracı ',' ise para birimi bölümündekinin de ',' olması gerekir). Bu kontrolleri yaptıktan sonra veri transferi yapmadan tüm veriyi MetaStock formatında oluşturmayı deneyin. Problem devam ederse hata oluştuğu sırada, o an aktarılan hisse senedi verilerini (o an transfer edilen hisse veya endeks adı ekranın altında belirtilmektedir) "Bakım" bölümünden güncellemeyi deneyin."Veri Transferi" düğmesine bastığımda "Run-time error 13: Type mismatch" hatası alıyorum. Ne yapmalıyım ?
Bu hata mesajı kullanıcı adı veya şifrenizde boşluk bırakılmış olduğunu gösterir. Şifre ve kullanıcı adınızı bu noktaya dikkat ederek tekrar yazıp "Onayla" düğmesine basınız.


AYADownLoader İle İlgili Sık Sorulan Sorular Ana Sayfa
"Run-Time Error" Soruları
"Portal Sorunu-Firewall" Soruları
"İlk Transferden Önceki Tarihe Ait Transfer Edememe" Soruları
"Setup Edildikten Sonra Başka Programların Çalışması" Soruları
"Bağlantı Kurulamıyor" Soruları
"MetaStock Dosyaları Kullanılıyor" Soruları
"Windows 2000 Kullanımı" Soruları
"Programın Yanıt Vermemesi" Soruları
"Regional Settings (Bölgesel Ayarlar)" Soruları
"Diğer Firmaların Verileri ile Birleştirememe" Soruları
"Diğer Sorular" Soruları

[ Ana Sayfa ][ Win2000 Ana Sayfa ]

Make your own free website on Tripod.com